27 stycznia

Memories - Słoik na wspomnienia


Hejka!

Powinnam zabrać się za pisanie tego posta już wcześniej,
ale na prawdę zupełnie o tym zapomniałam.
Dzisiaj kilka słów o "Memories - Słoiku na wspomnienia".
Czy warto taki mieć? Jak go zrobić?
Zapraszam do czytania :-)

1. Co to jest "Słoik wspomnień"?

       Słoik wspomnień jak sama nazwa mówi jest to słoik na nasze wspomnienia. Wykonuje się go na początku każdego roku i przez te 12 miesięcy wrzuca się do niego jakieś małe przedmioty, które kojarzą się nam z jakimś wyjątkowym dniem lub wydarzeniem. Ja natomiast będę wrzucała tam małe karteczki na których będzie zapisana data i kilka słów o tym, co ciekawego wydarzyło się danego dnia. Na koniec roku otwiera się taki słoik, wspomina wszystkie miłe chwile i podsumowuje rok, który właśnie się kończy. 


2. Czy warto mieć swój "Słoik na wspomnienia"?

Myślę, że tak. Często zapominamy ile dobra dzieje się wokół nas, ile wspaniałych chwil przeżyliśmy, ile mamy powodów do radości. Koniec roku jest świetnym momentem, aby sobie to wszystko przypomnieć i powspominać. W ten sposób zakończymy rok 
z uśmiechem na twarzy i wielką radością z tego, jak wspaniały był ten rok. Bo przecież trzeba się cieszyć malutkimi rzeczami, a gdy wszystkie te malutkie miłe wspomnienia zbierzemy w jednym miejscu powstanie na prawdę mega dużo radości! A gdy koniec roku będzie tak pełen optymizmu to jeszcze z większą radością zaczniemy kolejny.
3. Jak zrobić taki słoik?

Znalezienie litrowego słoika to oczywiście podstawa, ale to nie wszystko. Zwykły słoik jest po prostu nudny, więc trzeba go trochę ozdobić. W ten sposób będzie stanowił też świetną ozdobę do pokoju. Ja nakleiłam na niego wycięte z kolorowego papieru literki tworzące wyraz 'memories' i zawiązałam różową wstążkę. Jest na prawdę bardzo dużo sposobów na jego dekorację, możecie na przykład ponaklejać jakieś naklejki.

  Możliwości jest na prawdę wiele, więc łapcie za słoik i twórzcie miejsce na Wasze najlepsze dni w roku.


                                                                         Marti ♥

Wszystkie zdjęcia z tego posta są moje ♥


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Marti , Blogger