08 maja

"Szukając Alaski" - John Green (recenzja książki)


Hej!
Wkońcu udało mi się zabrać do pisania recenzji książek, które ostatnio przeczytałam. Dzisiaj kilka słów o debiutanckiej książce Johna Greena pod tytułem "Szukając Alaski".      Książka podzielona jest na dwie części: "Przed" i "Po". Narratorem jest główny bohater Miles, który podzielił na te dwie części swoją opowieść, odliczając dni przed i po tym kluczowym wydarzeniu, o którym dowiecie się, jeśli przeczytacie książkę.

     Miles ma nietypowe zainteresowanie, Zapamiętuje ostatnie słowa znanych osób. Chcąc zmienić swoje życie udaje się na poszukiwania "Wielkiego być może" do szkoły z internatem, gdzie poznaje nowych przyjaciół. Wród nich znajduje się też tytuowa Alaska, która ma wielkie znaczenie w życiu Milesa. Główny bohater zakochuje się w niej. 

    Jest to książka o typowych nastolatkach, którzy szukają prawdziwej przyjaźni, miłości i przygód. Opowiada również o stracie, a bohaterowie próbując ją zrozumieć, szukają odpowiedzi na różne niezrozumiałe pytania. Kaiążka zawiera dużo przemyśleń filozoficznych. 'Szukanie Alaski', to szukanie odpowiedzi, szukanie sensu życia i istnienia.  

Czym jest to "wielkie być może", którego szuka główny bohater? Dla każdego z nas jest to coś zupełnie innego, szukanie 'wielkiego być może' to szukanie własnego siebie, swoich marzeń.

     Jeśli czytaliście moje poprzednie wpisy na temat książek, to wiecie, że strasznie nie lubię jak autor chce za bardzo podkreślić przesłanie, które zamieścił w swoim dziele. John Green zrobił to według mnie w genialny sposób. Książkę kończy praca semestralna Milesa, która idealnie podkreśla całą historię i wszystko to, co autor chciał nam przekazać, ale zostawił nam również własne pole do przemyśleń, co jest po prostu niesamowite. 

     Zdecydownie Wam tą książkę polecam i myślę, że może spodobać się wielu z Was.


                                                                                                                  
                                                                                                                                        Marti


2 komentarze:

Copyright © 2016 Marti , Blogger